• Špinenie

    , Autor: Lilockka777

    Dobrý deň som v 13tt a stále špinim. V 10tt som bola hospitalizovaná koli krvácaniu. To mi liekmi zastavili no od vtedy stále špinim taky hnedý vytok. Niektorý deň je to viac inokedy menej. Už mi z toho šibe. Beriem ascorutin a duphaston. Da sa voči tomu niečo robiť? Existujú ešte nejaké možnosti ako zistiť z čoho to je? Ultrazvuk naposledy pred týždňom bol o.k. Ďakujem

    Dobrý deň, do 16 tg je špinenie spôsobené nahlodávaním ciev maternice medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Máte nasadenú maximálnu a aj doporučenú liečbu. Na vysvetlenie, ak sa nejedná o silné krvácanie, špinenie je dá sa povedať lepším prípadom. Pri tvorbe cievnych prepojení medzi cievami maternice a choriónom, teda placentou, dochádza k nahlodávaniu ciev steny maternice, čo spôsobuje špinenie. Je lepšie, keď krv odteká z maternice vonku, ako by sa mal tvoriť hematóm medzi stenou maternice a choriónom, čo by mohlo viesť k odlúčeniu choriónu od steny maternice a k následnému potratu. Ak bolo na ultrazvuku všetko v poriadku a liečbu máte nasadenú, viac sa urobiť nedá. Nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo zmene zdravotného stavu navštívte Vášho obvodného gynekológa.