• hormony S-aTPO

    , Autor: Petulik21

    Dobrý večer,
    rada by som sa spýtala, čo znamená keď mám vo výsledku z krvi látku S-aTPO 84? Mám sa obávať?
    K endokrinologičke som objednana v decembri.
    Je potrebné to riešiť skôr?
    Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň, v tehotenstve dostáva štítna žľaza poriadne zabrať. Spomínaná hodnota S-aTPO je zvýšená, mimo normy, to znamená, že je potrené odsledovať, či štítna žľaza si stačí plniť svoju funkciu, alebo jej bude potrebné napomôcť liekmi. Záleží však aj od zvyšných výsledkov, ako aj TSH a ft4. Keďže nepoznám bližšie okolnosti, neviem sa bližšie vyjadriť, je to však otázka v kompetencii endokrinológa, neprináleží sa mi k tomu vyjadrovať.