• Jazva po pôrode

    Dobrý deň pani doktorka,
    chcela by som sa spýtať či je možné najko upraviť šitie(jazvu) po pôrode.
    Som päť mesiacov po pôrode a akýkoľvek pokus o pohlavný styk stoskotal na bolestivosti a slabom krvácaní. Jazva ma bolí aj pri vstávaní zo sedu. Pri kontrole po šestonedelí mi lekár povedal, že je všetko v poriadku len zašité je to zle :-(. Pýtal sa ma na problémy pri močení - tie chvalabohu nemám. Dá sa s tým niečo robiť? Nejako upraviť? Doplním, že stále dojčím, takže akýkoľvek zákrok by asi bolo možné absolvovať až po odstavení dcérky, však? Ďakujem. Prajem pekný deň.

    Dobrý deň,
    je možné urobiť korekciu episiotómie - teda šitia, bude to však vyžadovať hospitalizáciu. Kojenie je možné prerušiť a mlieko odsávať, po anestéze sa však nesmie kojiť minimálne 12 hodín. Závisí však od toho kedy by ste to chceli vy, ako veľmi je to pre vás akútne. Dohodnite sa s ošetrujúcim lekárom, ktorý vás odporučí na klinické pracovisko.