• nedostatok plodovej vody

    dobrý den dnes som bola na poradni a som v 37 tt všetky vyšetrenia som mala v poriadku až na to že na prietokoch mi povedali že mám málo plodovej vody možete mi prosím vysvetliť čo to znamená pre mna a dietatko prípadne co sa stým dá urbiť? dakujem. Eliška

    Dobrý deň,
    nemusíte sa vôbec obávať, je to často sprievodný jav vyšších štádií gravidity, ak je menej vody ale voda tam stále je, pre dieťatko to nepredstavuje riziko, môžete ale menej pociťovať pohyby pretože tam už bábätko nemá moc miesta. S nálezom oligohydramniopn - zníženého množstva plodovej vody sa nerobí nič, dôležité je sledovať prietoky, inak nič.