• Antimykotiká a antikoncepcia

    Dobrý deň, bola mi diagnostikovaná kandidóza a mám predpísané lieky mycomax 150 (1 tabletka na prvý deň) a potom vaginálne guľôčky gyno-pevaryl 50. Užívam antikoncepciu Belara, poslednú guľôčkou použijem v posledný deň blistra pred 7 dnovou pauzou. Budem stále chránená?

    Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie budete aj počas pauzy aj počas užívania lokálnych antimykotík chránená, pohlavný styk sa však počas liečby vaginálnej infekcie neodporúča.