Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Reakcia na očkovanie

    , Autor:

    Dobry den,p.dr.Chcem sa opytat,ci ziadna reakcia po ockovani 1.davkou Prevenar a Infanrix hexa je v poriadku.Neznamena to,ze imunita je slaba a dieta nezareagovalo na dávku?
    Ockovana bola mala 7.maja(narodena je 24.12.).Na 2.ockovanie nas objednali 19.6.Nie je to skoro?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Žiadna reakcia neznamená nedostatočne tvorenú imunitu proti ochoreniam, ktoré sú súčasťou očkovania.
    Dieťatko nemalo nežiaducu reakciu na očkovanie.
    Poraňu môžete mať 19.6 ale v žiadnom prípade, ak žijete na SLovensku a budete očkovať podľa nášho očkovacieho kalendára, nemá byť dieťatko očkované!!! Očkované má byť dva mesiace po prvom očkovaní, teda 7.7. prípadne nejaké dva dni skôr, teda presne najskôr 8 týždňov po prvom očkovaní!!!