Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,502 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Očkovanie po dobrati antibiotik.

  , Autor: mon252

  Dobry den,
  nas syn dobral utorok 10.07. antibiotika Cefzil nakolko sme mali zapal mocovych ciest.Dnes piatok 13.07. sme boli odniest moc na kontrolu ale vysledky budu az utorok 17.07.Kedze sme mali odlozene 2.preockovanie hexavakcinou a proti pneumokokom dala nam ho lekarka hned na utorok 17.07.Chcem sa opytat,nemoze mat maly nejake neziaduce ucinky nakolko antibiotika dobral len teraz?A taktiez v piatok nas caka cesta na druhy koniec SR. Dakujem Vam za Vasu skoru odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  o očkovaní rozhoduje vždy lekár, ktorý dieťa očkuje a má za to aj zodpovednosť. Dobratie ba dokonca ani užívanie antibiotík nie je dôvodom v prípade potreby dieťa neočkovať. Pani doktorka určite zhodnotí výsledok moču, celkový stav dieťatka a ak bude všetko v poriadku, preočkuje ho. Reakcia na očkovanie je zvyčajne do 24 hodín, takže do konca týždŇA BY REAKCIA NA OčKOVANIE MALA BYť PREKONANá. jE VEľMI DôLEžIté, aby bol preočkovaný, pretože sa iste stretnete s mnohými ľuďmi a čierny kašeľ u mladých dospelých ani starších ľudí dnes nie je výnimkou. práve proti nemu ho očkovanie chráni.

Podobné otázky

 • Preockovanie po dobrati antibiotik.

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pani doktorka.Nas 5 mesacny syncek dostal zapal mocovych ciest a nasa pani dr.nam predpisala MEGAMOX DUO 400/5ml.Berieme to uz tyzden a este mame asi na jeden den.Moja otazka je ale ohladom povinneho ockovania.V stredu by sme mali dostat druhu davku aj s PREVENAROM.Je spravne babetko hned po dobrati antibiotik ockovat.Dakujem

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: