Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • teplota

    dobrý deň,
    včera som bola s 5 mesačným synom u pediatričky na druhom povinnom očkovaní + aj očkovanie rotavix. V noci bol nepokojný, a dnes ráno mal teplotu 38,3, je uplakaný, menej papá, stále spinká. Je to v súvislosti s tým včerajším očkovaní? a koľko by to malo trvať, dala som 2 čípky paralen, treba mu dať niečo iné alebo stačí paralen?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to očakávaná reakcia na očkovanie, trvá 24 až 48 hodín, riešenie paralen je dostatočné. Ak by horúčky pretrváali dlhšie alebo sa pridružili iné príznaky prípadného ochrenia, je potrebné navštíviť lekára.