Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Hexavakcina

    Dobry den,
    zaujimalo by ma, kedze na hexavakcine pise, ze je kombinovana, znamena to, ze niektore zlozky su nezive a niektore zive? Mozete napisat, ktore su zive?
    Dakujem,
    Tana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V hexavakcíne žiadne živé zložky nie sú. Táto vakcína obsahuje antigény / nie časti baktérií ani vírusov/ čierneho kašľa, záškrtu, tetanusu, detskej obrny, hemofila typu B a žltačky typu B