Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Odstup od ockovania

    , Autor:

    Dobry den pani doktorka. Chcem sa opytat nas syn mal posunute ockovanie( silny reflux, kyselina maly stale plakal a nespal nam dobre) prvu davku sm dostali v 7 mesiaci presne 10.10. hexavakcina a synflorix druhu davku sme absolvovali s 2 mesacnym odstupov 19.12 co je v poriadku. Po novom roku sme presli novej doktorke a ona nas objednala na 3 davku vakciny uz 15.4. co je odstup od 2.a3. davky ockovania len 4 mesiace , vsade trvdia ze odsup je 6 mesiacov. Prosim nie ke to skoro? Bojim sa aby to nebolo moc skoro a neviem ci mam ziadat doktorku aby to dala az o tych 6 mesiacov. dakujem velmi pekne z odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Tretie očkovanie by malo byť najskôr 19.6,. teda naozaj s najmenej 6 mesačným odstupom od druhého.
    Myslím však, že pani doktorka to veľmi dobre vie a v apríli bude mať váš syn 15 mesiacov a tam ne preventívna prehliadka a očkovanie prti osýpkam, mumpsu a ružienke. tak pravdepodobne toto očkovanie vás čaká. Je to v poriadku, keď jedno očkovanie je zmeškané, tak aspom druhénech je načas! V júni sa doočkuje zmeškané očkovanie.