Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Kojenie

    Pani doktorka dakujem za odpoved ohladom rotavirusov a chcela by som sa este spytat ci je mozne kojenie rocnej dcery ked som zistila ze som tehotna?a ako dlho mozem dceru kojit?????Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Poznám prípady, kedy mamička kojila od jedného tehotenstva k druhému a v minulosti to pravdepodobne bývalo ešte častejšie. Dokonca, keď zájdeme do histórie, ako mi rozprávala jedna teta, ženy často takmer nemávali menštruáciu, pretože hne´d po prvých mesiačkoch sa vydali a potom bu´d boli tehotné alebo kojili. Ale to je taký výlet do minulosti. Dnes je to samozrejme inak. V záujme dobrého priebehu tehotenstva a aj vášho zdravia si myslím, že by ste dieťatko už mohli prestať kojiť, materské mliečko nahradiť formulou / teda umelým mliekom/ a poradiť sa s vašim lekárom , gynekologom ako ukončiť laktáciu, ktorá sa podľa mňa ukončí alebo zmierny tým, že nebudete dieťatko prikladať.