Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • dojčenie s antiepileptikami

    , Autor: darsy

    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať, či môžem dojčiť pokiaľ užívam levetiracetam 0..0..1000mg. Nemôžem tým ublížiť malému?

    Za odpoveď vopred ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podľa dostupných prameňov je pri kojení potrebná zvýšená opatrnosť pri podávaní lieku. Je to preto, že nie je dostatok informácií, štúdií o podávaní lieku dojčiacim matkám. Predpokladám, že liek musíte užívať, ak ani váš neurológ nevie, či pri kojení tento liek musíte užívať, je lepšie kojenieukončiť. Každé bábätko vyrastie a bude zdravé, šťastné a múdre aj na umelom mliečku. Potrebuje zdravú mamičku a veľa lásky!!!! Mlieko vedia spraviť iní a je kvalitné!!!