Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,355 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

  • Babetko a rtg

    , Autor: Anna

    Dobrý deň. Syn má 5 mesiacov a včera má poslali na rtg, bolo to na pohotovosti pretože mal kašeľ a vysoké teploty. Chcem sa spýtať,či mu nemohlo rtg ublížiť? Dá sa zistiť akú silnú dávku použili? A ešte jedna vec. Bola som vovnutri s ním ja a držala ho, avšak kojím,nikto má neupozornil,že tam nesiem. Je moje mliecko teraz v poriadku? Nemôže byt z toho problém? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ospavedlňujem sa, ale mala som výpadok v odpovediach z vážych dôvdov.
    Musím vás upokojiť, že sa dieťatku jednorázovým snímkovaním určite nič nestalo, radiačná dávka je vždy taká, aby bola čo najnižšia pri dobrej výťažnosti vyšetrenia. Ak by dieťa nebolo choré, tak by sa nerentgenovalo, ak je snímok potrebný, musí sa spraviť. Vždy pracujeme na podklade cost benefit, to znamená, robíme to, čo je pre dieťa a jeho zdravie dôležitejšie.
    Snímkovanie by bolo pre vás nebezpečné, ak by ste boli tehotná, to sa vás naozaj mali opýtať. Kojenie nie je dôvodom nesnímkovať ani mamičku / ak je to potrebné/ ani neovpylvňuje kvalitu mlieka. Radiácia sa na mlieko neprenáša tak, že by bola ovplyvnená jeho kvalita.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: