Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Antidepresiva a dojcenie

    , Autor: Janelia

    Dobrý  deň. Potrebujem uplne zúfalo poradiť. Trpim  uzkostnou panickou poruchou, depresiami.

    V minulosti som užívala všetko možné. Zmenila som lekára ktorý mi predpísal Eliceu  v malom množstve. O 2 mesiace na to som však otehotnela. Lieky mi kázal  vysadiť. Uz v 2 trimestri som mu spomínala ze mam strachy, že sa bojim, že sa mi to vracia. Povedal ze mam vydržať ze si mam dat medovkovy caj. Teraz som v 39 tt, riešila som s nim telefonicky ze sa bojim panickych atakov, pocit derealizacie a depersonalizacie v pôrodnici ze to tam nevydržím ze viem ze su lieky s ktorými môžem dojčiť ze si ich nasadime  po pôrode.  Ze do pôrodu skúsim vydržať. Nesúhlasí. Vraj sú ale nikde nie je zaručené aky vplyv  majú na dieťa a ze to mam len vydržať. Prosím co môžem robiť v takejto situácii ked potrebuje  lieky a veľmi  by som chcela dojčiť.  Viem ze su zeny co sa liečia cele tehotenstvo. Viem ze sa antidepresiva užívajú aj počas dojčenia. V pôrodnici mi dajú len niečo na utlmenie co je podla mňa aj môjho lekára podstatne horsie.

    Vďaka za každú radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môj pohľad je takýto" dieťatko potrebuje zdravú matku. Som síce veľký zástanca kojenie ale každé dieťatko vyrastie na umelom mlieku, bude zdravé, šťastné, krásne a múdre. Takže riešte svoj zdravotný stav, aby ste sa mali dobre a mohli sa starať o dieťatko, užívajte potrebné lieky a na dojčenie sa neupínajte. Naozaj vyrastie na umelom mlieku.