Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • otazka

    Dobry den p. doktorka,

    chcela by som sa spytat co ockovanie proti rotavirousom pokryva okrem hnaciek, na kolko davok je vakcina rozdelana, kolko to priblizne stoji a ako dlho vakcina dieta chrani.
    Dcerka ma 3 mesiace, zatial nebola chora.

    Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    >Očkovanie proti rotavírusom pokráva ochorenie spôsobené rotavírusmi. V ich klinickom obraze je okrem hnačiek aj zvracanie, teplota, kašeľ a nádcha. Podľa druhu vakcíny sú potrebné dve alebo tri dávky očkovacej látky. Cena dvojvakcínovej je cca 126 eur, trojvakcínovej cca 129 eur podľa mojich posledných informácií. Vakcína dieťa chráni najmenej do piateho roku života, kedy aj toto ochorenie máva najťažší priebeh.