Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • rotavirus + Hexa&Prevenar alebo solo?

    Dobry den pani doktorka,

    chcela by som Vas poprosit o radu - syncek (nar. 29.7.2010) bol zaockovany prvou davkou Rotarixu 11.11.2010 spolu s povinnym ockovanim Prevenarom + Infanrix hexa. Povinne preockovanie + ockovanie druhou davkou Rotarixu mame naplanovane na 20.1.2011, co uz vsak budeme v 26. tyzdni. Preto mi vyvstala otazka, ci to nie je uz neskoro, kedze by sa ockovanie malo ukoncit do 24. tyzdna. Nakolko sa vraj odporuca podat co najviac ockovani naraz, neviem co je lepsie - ci ist dat zaockovat solo Rotarixom do 24. tyzdna a nasledne o 2 tyzdne preockovanie Prevenar + hexa alebo pockat a podat Rotarix spolu s Prevenarom + Infanrix hexa v 26. tyzdni.

    Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podľa mojich skúseností môžete naraz podať všetky uveden= vakcíny v 26. týždni.