Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • V

    maly ma 2roky a chcela by som ho dať zaockovat proti encefalitide ma oslabenu imunitu a byva casto chory priedusky a laringityda je prenho toto ockovanie vhodne? Su tu rizika?Hradi toto ockovanie poistovna? Sme v Dôvere! dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie nehradí poisťovna. Žiadne vedľajšie účinky po tomto očkovaní som nepozorovala. Záleží na tom o akú poruchu imunity sa jedná a aké lieky užíva. preto je potrebné sa o vhodnosti a čase očkovania poradiť s lekárom, ktorý dieťa pozná.