Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • preočkovanie

    Mám 11 ročnú dcéru, ktorá bola očkovaná proti kliešťom na jeseň 2003 dvoma dávkami a tretiu dostala v júni 2004. Moja detská lekárka mi odporučila ju teraz ju preočkovať. Všade som sa dočítala, že preočkovanie má byť do troch rokov po poslednom očkovaní, ona však tvrdí, že stačí raz za päť rokov. Chcem sa spýtať, či to má význam a keď ju dám teraz preočkovať skutočne ju to ešte ochráni? ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak ju dáte preočkovať po piatich rokov, stačí jedna dávka a dieťa je naďalej chránené proti kliešťovej encefalitide.