Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prve preockovanie

    Dobry den, chcela by som dat zaockovat rocne dieta, lekarka mi vravela, ze staci, ked je medzi prvym a druhym ockovanim odstup dva tyzdne, na letaku o vakcine som citala o odstupe 4 tyzdnov. Je bezpecne preockovavat po dvoch tyzdnoch? Vdaka.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Existujú dve možnosti očkovania, klasické, kde je druhá dávka mesiac po prvej dávke a tretia dávka o pol roka až rok a potom zrýchleneé očkovanie, kde je druhá dávka po prvej o dva týždne,v takom príôade je potrebná aj štvrtá dávka pol roka až rok po tretej dávke. Takže preočkovanie po dvoch týžd&ńoch je v zrýchlenej forme bezpečné.