Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Odgrgnutie

    , Autor: Suz

    Dobrý deň, pani doktorka, mám trojtyzdnovu dcérku, kojím ju, posledné dni ale po kojeni zaspí a vždy sa naje iba z jedného prsníka (myslím medzi jednotlivými kojeniami). Môže to byt problém? Malo by dieťa jest z oboch? Je potom kludna, spinka, nebudi sa.. snažila som sa ju nechávať odgrgnut ale neodgrgla si ani raz, tak som od toto upustila a nenechávam ju odgrgnut, je to problém? Občas nájdem ako si trosku neskôr grcla ale to iba málokedy..a posledná otázka, keď ju prebalujem, takmer vždy začne stikutat, môže to byt zo zimy? Inak si to vysvetlit neviem, je to naozaj dost často aj 5x za deň.. veľmi pekne Vam dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Štikútka býva u detí v tomto veku častá, zväčša ustúpi, keď sa dieťatko rozplače alebo sa znova napapá.
    Kojenie z jedného prsníka pri jednom kojení je v poriadku, treba ich striedať pri každom kojení, teda raz z jedného raz z druhého
    Nemusí si vždy odgrgnúť, a malé množstvo vygrcnutého mliečia nie je žiaden chorobný príznak