Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • PROSBA O RADU

    Dobry den pani doktorka

    prosim vas poradte mi. Od akej teploty von je mozne davat dietatku 3 mesacnemu kratky rukavik a gate do kocika? Pani doktorka ako sa oblikaju dietatka v horucavach cca 28_ 30 stupnov, moja pediatricka je skupa na slovo preto sa pytam Vas.

    2: Do kolkych mesiacov je potrebne davat ditatko odgrgnut dovtedy kým neprejde na tuhu stravu?Myslím tým davat odgrgovat dietaki po napapni: kamosky mi tvdia ze po 4 mesiaci uz netreba davta odgrgovat

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa má byť oblečené asi ako vy, plus jedna vrstva naviac. Pre tak malé dieťa noste so sebou vždy aj teplejšie oblečenie. Krátke gate a rukávik iste až v naozajstnom lete, keď je cez 25 st. C. Veľmi odporúčam tzv. americkú dečku, bavlnenú, hačkovanú, majú ju v mothercare, je výborná, pretože prepúšťa vzduch a pritom dieťa zakryje, čo majú detičky radi.
    Diečťa si odgrgávaie určí samo, kým vidite, že mu odgrgnutie urobí dobre, upokojí sa, zapsí a odgrgne vcelku rýchlo a dobre, tak ho do tejto grgacej polohy zodvihnite a chvíľu ho v nej podržte.