Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Grckanie hodinu az dve po jedle

    Dobry den,
    chcela by som sa opytat mam 16 dnoveho chlapceka ktoreho dojcim. Niekedy si hned po dojceni neodgrgne (rameno). Ked ho dam do postielky na brusko tak si tiez len sem tam alebo trosku vygrcne ale co ma trapi najviac je, ze mi zacal vygrckavat dost velke mnozstvo cca jednu az dve hodiny po kojeni. Je to normalne?
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je to žiaden chorobný príznak, ke´d si grcne aj s odstupom po jedle, hlavne ak si negrgol hneď. Upozornujem, že keď ho nechávate na brušku na odez rameno nepovažujem za dobrú polohu. mali by ste si ho nechať vo zvýšenej polohe na rukách, akoby v klbku, dieťatko je tak spokojné a skôr si odgrgne.
    Odgrgnutie s určitým časovým odstupom je možné riešiť aj tak, že ho uložíte do zvýšenej polohy / hlavička vyššie/ a to tak, že podložíte nohy postieľky.