Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Spanok

    Dobry den, ja uz som vam pisala pred 4mesiacmi. Teraz mame 8mesiacov a stale ten isty problem. Moja dcerka cez den spinka uz len dva krat. Dohromady tak 2 niekedyy 3hodiny. Nov noci je to katastrofa. Niekedy mam pocit,ze nestihnem ani zatvorit oci a uz je hore. jednoducho s pretoči na brusko,posadi a je hore alebo place...obcas sa stane,že spi aj 2-2,5hodiny v kuse no to je malokedy.Stale ju kojim,no v noci ju občas oklamem čajom.Neviem zž čo mam robit.Som hrozne zufala a unavena...ona je cez den velmi živa,musim byt stale v strehu. Som na nu vo vacsine sama , partner pracuje v zahranici, Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Chápem vás, je to naozaj tažké ale žiaden univerzálny recept nepoznám. Niekedy pomože, ked mamička dietatko nespia v tej istej miestnosti, dietatko sa celkom nepreberie a nedozaduje sa tak vehementne kojenia. Doležité je, aby ste spali a oddychovali, ked spinká dietatko. Niekedy pomože podanie homeopatického čipku viburcol / dostat v lekárni/ večer pred spaním.