Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Pecivo

    , Autor: Zzuunnaa

    Dobrý deň. Chcem sa opýtať od akého veku môžu deti pečivo? Resp. čím je možné pečivo nahradiť? Mame doma 9 mesačnú dcérku, podávam zatiaľ kase/zeleninovo-masové prikrmy/ovocie ale dcéra už veľmi výrazne natahuje ruky keď jeme my. Premýšľala som nad pečivom, avšak nie som si istá, nakolko bezne pečivo obsahuje dosť veľa soli, cukru a bohužiaľ rôzne ďalšie (často krát aj umele) prísady. Ja som celiatik, takze doma piecť chleba (lepkovy) neviem. Alebo môžem dať dcére doma upeceny bezlepkovy chlieb? Nebude problém obsah soli? Snažila som sa odpoved nájsť na internete, avšak mnoho mam dáva deťom chlebik so sunkou napr čo podľa môjho názoru do jedálnička tak maleho dieťaťa údeniny, šunky, salámy a pod vôbec nepatria.. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja do roka deťom chlieb ani pečivo nedávam, práve kvôli obsahu soli. Existujú rôzne detské keksíky / nie bežné piškóty ani chrumky/ napr hero nestlé, tie by ste mohli dieťatku ponúknuť. Pozor, nesmie byť samé, keď to papá, mohlo by vdýchnuť malý kúsok.