Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Strava pre ročne dieťa

    , Autor: Andrea_Rovnanova_0930062105

    Dobrý deň prajem pani doktorka, chcela by som sa opýtať, či aj po roku musí jesť dieťa denne mäso a raz do týždňa zltko vlastne po roku už vajíčko. Je nás jedálniček v poriadku? Raňajky: Nutrilon, desiata: čerstvé ovocie (banán, hruška, jablko, slivka, avokado, čučoriedky. Obed: polievka (zeleninový alebo masový vývar, Vlockova, vajickova, sosovicova, so psenom s bezvajecna, …), mäso so zeleninou, olovrant: domáca výživa bez cukru alebo biely jogurt, mlieko s piskotou, pečivo s domácim džemom. Večera: polievka alebo druhé jedlo z obeda. Pred spaním kasa. V noci nutrilon. (Nevieme sa ho zbaviť). Mame 11 mesiacov, 80 cm a 11 kg. Veľmi pekne ďakujem. Robite skvelú prácu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemusí mať dve večere. pred kúpaním kašu alebo jedlo od obeda, tesne pred spaním mliečko, ak chce. Mäso nemusí mať každý deň, týždenne má mať 200 až 250 gramov mäsa