Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,163 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Tlaky v posve

  , Autor: Mima22

  Dobrý deň momentálne som v 5+3tt na kontrolu mam ísť až o týždeň. Chcela by som sa opýtať čo v lekárskej správe znamená ŽV nevidieť a ešte by som sa chcela spýtať na hnedý hlienovy výtok ktorý som mala len dnes rano ale od včera mam zvláštny pocit v pošve taký tlak ako keby niečo zo mňa išlo vypadnúť je to v poriadku alebo mam navštíviť skôr gynekológa . Ešte by som chcela povedať že mam mykozu a gynekológ mi dal rosalgin Easy na vyplachy. Dakujem pekne.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ŽV nevidieť znamená, že nebol zobrazený žĺtkový váčok, pretože je to ešte veľmi skoro. Avšak tým sa nedá vylúčiť ani mimomaternicová gravidita, pretože v maternici môže byť tzv. pseudogestačný váčok, čo môže pripomínať vnútromaternicovú gtraviditu. Ak máte bolesti a špiníte, je vhodné vyšetrenie na vylúčenie mimomaternicovej gravidity.