• Krem elocom v 1.trimestri

    , Autor: Tina6785

    Dobrý deň pán doktor,
    Mala som vyvrtnutý clenok, používala som fastumgel- pravdepodobne mám z neho silnú alergicku reakciu na nohe , som v 7tt a kožný lekár mi predpísal locoid krem a elocom (kortikoidne masti), je možné ich užívať v tehotenstve ?
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    oba krémy obsahujú kortikoidy, ktoré sa čiastočne vstrebávajú kožou do krvi. Kortikoidy môžu ovplyvniť tehotenostvo ak sa dávajú dlhodobo a vo vyšších dávkach, pri relatívne malej ploche (členok) je vstrebaná dávka príliš nízka na to, aby ohrozila vývoj plodu v maternici.