Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,163 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Plynnatost

  , Autor: Lieska10

  Dobry den,pan doktor,z casu na cas ma trapi extrrmna plynnatost. Som v 25 tyzdni. Ked je uz ozaj zle nasadim Espumisan a pomalicky to prejde,niekedy to trva aj cely den.Chcela by som sa spytat,kedze niekedy ma trapia naozaj silne krce v podbrusku z plynnatosti,ci to neohrozuje babatko.Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  samotná plynatosť plod neohrozuje a Espumisan je v tehotnosti bezpečný. Plynatosť sa dá ovplyvniť aj stravou, dôležité sú probiotiká, pretože premnožené nevhodné baktérie v čreve môžu zvyšovať produkciu plynov v črevách. Zo stravy je potrebné vynechať strukoviny, niektorú zeleninu (brokolica, karfiol), zvýšiť príjem kyslomliečnych výrobkov, z ovocia jablká a banány.

Podobné otázky

 • Espumisan

  , Autor: Lieska10

  Dobry den, som na konci 23 tyzdna a trapi ma tazsie travenie a plynnatost. Mozem prosim uzivat Espumisan?Vdaka

 • železo a plynatosť?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  ešte by ma zaujímalo, gynekológ mi po porode predpisal železo - sorbitol - mám z neho čiernu stolicu a pozorovala som aj u malej už 2x namiesto žltej zelenú až do čearna stolicu. Moja otázka - môže ma z toho železa nafukovať??? Vyhýbam sa potravinám, ktoré nafukujú. no napriek tomu aom stále zaplynená a zdá sa, že aj malá má s tým problém. Pred tým som bôbec nebývala nafúknutá z hocijakých potravín a teraz napriek tomu, že sa vyhýbam takým potravinám, ma stále nafukuje - môže byť, že aj malá je z toho nepokojná a zaplynená?
  Ďakujem