• Únava v tehotenstve

    Dobrý deň, rada by som sa informovala ohľadom únavy v tehotenstve. Som v 9 týždni a niektoré dni som hrozne unavená, že ledva dokážem fungovať. Inak nemám žiadne problémy, sem tam mi je ťažko od žalúdka ale to sa dá zvládnuť. Moja otázka je, či je takáto extrémna únava v poriadku? Ďakujem

    Dobrý deň,
    áno takáto únava je normálna súčasť začiatku tehotnosti. Je spôsobená hormonálnymi zmenami (centrálne účinky progesterńu) a poklesom krvného tlaku pri rozšírení ciev.
    Skúste si denne dať dve šálky zeleného čaju.