• poloha dietatka

    Dobry den,pan doktor chcem sa opytat,ci mozem nejako pomoct dietatku otocit sa v brusku. Od zaciatku tehotenstva je stale hlavickou hore a uz som v 35 t. t. Je este nejaka sanca,ze sa otoci hlavickou dolu? Ak nie v kolkom tyzdni sa stanovuje termin na cisarsky rez? Nemozem rodit normalne ak je nozickami dolu? Dakujem Vam velmi pekne za odpoved

    Dobrý deň,
    ešte šanca je ale pomerne malá, závisí na množstve plodovej vody a na príčine polohy.
    Doporučovali sa nejaké cviky ale ich úspešnosť je sporná. Dokonca sa skúšalo púšťanie hlasitého zvuku k hlavičke plodu a plod sa mal otočiť.
    Koniec panvový nie je automaticky dovodom na cisársky rez, záleží na mnohých podmienkach, a na skúsenostiach pracoviska. Ak sa rozhodne, že budete rodiť cisárskym rezom, tak sa to robí v ukončenom 38. týždni.