Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,183 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Vyvolávaný pôrod po sekcii

  , Autor: Lula56

  Dobrý deň pán doktor. Môj prvý pôrod bol vyvolávaný 9dní po TP, no nakoniec po 20hodinách skončil akútnou sekciou. Teraz budem rodiť po 6,5roku, u nás v pôrodnici nie je automaticky ďalší pôrod sekciou, takže budú chcieť aby som rodila prirodzene. No chcem sa spýtať, lebo jedna známa mi hovorila, že ak by sa to samo nerozbehlo ako pri prvom, nemôžu mi po sekcii vyvolávať pôrod. Je to pravda?
  Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  toto je veľmi dôležitá otázka a mali by ste ju prekonzultovať vo zvolenej pôrodnici. S prirodzeným pôrodom po cisárskom reze musíte v prvom rade Vy súhlasiť a rovnako aj s vyvolávaním pôrodu. Na oba tieto pôrodnícke stavy máme u nás v Ružinove informovaný súhlas, ktorý rodička podpisuje.
  Po cisárskom reze sa pôrod vyvolávať môže, niektoré látky sa však neodporúča použiť. My sa v prvom rade sústreďujeme na prípravu krčka maternice mechanickými metódami (pomocou zavedeného balóniku). Minulý rok sme vyvolávali u žien po cisárskm reze 29 pôrodov, z toho úspešne prirodzene porodilo 20 žien. Nemali sme žiadnu vážnu komplikáciu.