• Bolesť v pravom podbrušku po cisárskom reze

    Dobrý deň,
    Som takmer tri týždne po sekcii. Približne 5 dní dozadu ma začalo bolieť na pravej strane pod jazvou zo sekcie. Bolesť je skôr tupého charakteru. Nie je prítomná nonstop, ale graduje k večeru a najmä pri dlhšej chôdzi alebo státí. Keď si sadnem a preložím jednu nohu cez druhú, resp. viem si nájsť polohu kedy bolesť necítim. Chcem sa opýtať, či to môžu byť príznaky hernie alebo je to bežná bolesť po sekcii.
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    skôr ako hernia mi to príde, že sa môže jednať o zrasty, ak sa menia polohou. Chronické bolesti po cisárskom reze sú pomerne časté a môžu byť aj celoživotné. Ak by sa stav nelepšil, vyhľadajte lekára, môže byť príčinou ešte aj nedokonale zhojená jazva.