• Športové aktivity po sekcii

    , Autor: ZuzanaH13

    Dobrý deň, 23.1.2023 som rodila akútnou sekciou z dôvodu nepokračujúceho pôrodu po odtoku plodovej vody. Rana po sekcii ma už nebolí, subjektívne sa už cítim dobre. Na kontrole po šestonedelí mi gynekológ uviedol, že rana je pekne zahojená. Kedy je možné začať cvičiť a športovať? Mám na mysli aspoň bicyklovanie, ľahšiu turistiku, prípadne jogging. Je možné s ranou po sekcii chodiť plávať na plaváreň, prípadne ísť do termálnej vody? Ak nie, kedy sú takéto aktivity už bezpečné?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    už dávno ste mohla začať, s primeranou aktivitou sa dá začať takmer okamžite, a po 14 dňoch už je možné takmer bežné cvičenie.
    Jediná vec je plávanie, to sa v šestonedelí neodporúča, kvôli odchodu očistkov, ale ak už nemáte s tým problém, môžete aj plávať. Športu zdar.