Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,926 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Problémy s penetráciou

  , Autor: Emilly 78

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať.
  Pred nejakou dobou som si nahmatala výrastok vo vnútri vagíny, možno tak 4 cm za vaginálny vchodom.
  Nebola som v tom období ešte úplne sexuálne aktívna, no pamätala som si kedy som pravdepodobne došlo k prvej penetrácii, pri stimulácii rukou. Konzultovala som "tento výrastok" s mojim gynekológom, ktorý mi vtedy povedal, že ešte nedošlo k úplnej penetrácii a, že je to zapríčinené, ešte dovtedajšou neúplnou sexuálnou aktivitou. Odvtedy som už mala niekoľko sexuálnych zážitkov, ale cítim, že mi výrastok zaplňuje pošvový vchod.
  Pri sexuálnom styku s partnerom, nie je možná úplná penetrácia - hlboká, inokedy naopak pri penetrácii so sexuálnou pomôckou ide penetrácia plynulo, inokedy si nemôžem kvalitne zaviesť ani tampón - akoby som musela zájsť tampónom za okraje výrastku aby mi umožnil úplné zasunutie tampónu.
  Neviem či stále nedošlo k úplnej penetrácii, no tkanivo výrastku je hlboko a je slizničné a tuhé má niekoľko cm.
  Možno pri sexuálnych pomôckach a ich inom tvare je preto penetrácia jednoduchšia, no mrzí ma to samozrejme...
  Pri vstupe do pošvy mám ešte taktiež pocit, že celý prstenec hymenu nie je "odstránený" a z časti si viem nahmatať ešte jemne perforované tkanivo, ktoré som ale čítala, že v niektorých prípadoch mizne až pri pôrode. No nie som odborník samozrejme.
  Pošvový vstup (s tkanivom vo vrchnej časti pošvy) mi ale v sexuálnom živote nerobí pri vhodnej stimulácii, lubrikácii a vzrušení problémy, a do hĺbky po výrastok je penetrácia prirodzená a príjemná.
  Chcem sa opýtať preto či si myslíte, či je to anatomický problém, alebo tak hlboko v pošve naozaj ešte stále nepenetrované tkanivo tvaru výrastku , čo si ale myslím, že pri doterajšej snahe nie je možné inak perforovať.
  Či je to otázka na gynekológa, sexuológa alebo ako inak je to možné riešiť...

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  bez vyšetrenia Vám naozaj neviem poradiť, najviac pravdepodobné mi príde, že môžete mať v hornej časti pošvy prepážku, čo sa dá potvrdiť vyšetrením v gynekologických zrkadlách. Ak by to tak bolo, prepážka sa dá jednoducho preruši%t chirurgicky.