• nízky hemoglobín v 37.týždni

    , Autor: zuzanca

    Dobrý deň pán doktor,

    poprosím Vás o radu. Som v 37. týždni a mám podľa hematológa veľmi nízky Hb. Nakoľko som u hematológa sledovaná už dlhšie kvôli anemii, tak v období tehotenstva som každý mesiac chodila na odber krvi. Výsledky som mala nasledovné:
    jún: Hb 9,10
    júl: Hb 8,70
    a posledný KO mi robili u gynekológa dňa 18.8.2011 s nasledujúcimi výsledkami:
    Hb 8,60
    Leu 6,36
    Ery 3,36
    Ht 0,27
    Tr 320
    V 12.týždni som mala Hb 102. Momentálne každý deň si skoro dva mesiace pichám
    Clexane 0,2 , užívam Femibion a taktiež vit. C spolu s 10 kv. Maltoferu. Moja pôrodníčka mi minulý týždeň robila monitor a predtým prietoky, ktoré podľa nej sú v poriadku. Pán doktor, mám obavy, žeby sa bábätku nedostalo dosť kyslíka, práve kvôli výsledkom Hb. Poprosím Vás o Váš názor , ak ste už mali podobnú skúsenosť popr. mám zvýšiť dávku Maltoferu?
    Ďakujem pekne, Zuzana

    Dobrý deň,
    máte síce znížené hladiny hemoglobínu ale nejedná sa o kritické hodnoty a plod by nemal byť ohrozený. Bolo by lepšie nasadiť adekvátnu liečbu železom, 10 kv. Maltoferu je málo.