Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,138 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Červený bolestivý vriedok

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať..Dnes ráno som si našla trošku od pravých pyskov taky malý vriedok..vyzerá ako pupáčik, je červený a na dotyk trošku bolestivý..inak nebolí, aspoň zatiaľ..Viem, že takto sa to asi nedá povedať, keď to nevidíte, ale keby ste mi aspoň vedeli poradiť..Momentálne som odcestovaná a na SK sa vrátim až o dva mesiace..A ako som si to našla som nervózna a dva mesiace to asi nevydržím, byť v neistote..Písala som si s jednou známou, lebo raz mi spomínala, že mala podobný problém, tiež to vyzeralo ako pupáčik, ale neskôr jej to narástlo na veľkosť bradavice a spravil sa jej tam hnis, doktor, že jej dal len masť ichtyol a že jej to po čase zmizlo..ale prvykrat keď sa jej ten vriedok spravil nešla k doktorovi i keď ju to bolelo, lebo keď jej ten hnis vytiekol, tak jej to zmizlo, no ale keďže sa jej to spravilo aj druhýkrát tak išla a dal jej tú masť a že jej to zmizlo..Neviem či môj prípad je taký istý..Možno nie, len ma napadlo, čo mi hovorila ona, keď som si to dnes ráno našla..
  Za Vašu odpoveď Vám budem veľmi vďačná.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  može ísť o zapálený vlasový folikul alebo mazovú žliazku, obe záležitosti sa vyriešia samé, stačí bežná hygiena, keby sa to zvačšovalo navštívte odborníka aj v zahraničí.