• ochorenie v I.trimestri

    Dobry den, zatial este tehotna nie som, ale zaujima ma vas nazor a pripadne dobra rada. Som matkou dvoch deti 3,5 a 1,5roka. Starsi zacal chodit do skolky a samozrejme hned prisiel domov s ochorenim - silny kasel,ochorenie dychacich ciest, ATB sa vyhnut nedalo. Zrejme podobne situacie sa budu v nadchadzajucom obdobi opakovat, kedze sa blizi zimne obdobie. Radi by sme mali este tretie babo, ale velmi sa obavam prveho trimestra s ohladom na rozne choroby, ktore syn pravdepodobne donesie zo skolky. Aj jeho posledne ochorenie zlozilo celu rodinu. Ake su rizika poskodenia plodu? Nakolko je prekonanie beznej virozy resp. ochorenia dychacich ciest rizikove pre embryo? Ako by som sa mohla chranit alebo odlozit snahu o dalsie tehotenstvo na menej rizikove tj jarne obdobie resp. vybrat dieta z kolektivu? Neviem s urcitostou, ci tato otazka je spravne adresovana, ale verim, ze mi pomozete s mojou malou dilemou.Dakujem vopred a zelam pekny den.

    Dobrý deň,
    bežné respiračné a hnačkové ochorenia plod neohrozujú, nebezpečné sú klasické detské choroby, ak ste ich ešte neprekonala. Cytomegalovírus, ovčie kiahne a piata detská nemoc.