• tachykardia plodu

    dobrý den,chcem sa spýtat som v 39.tt a bola som na ctg a tam mi namerali tachykardiu plodu do 190.aké je riziko pre dieta,lebo mi tvrdia lekári,že to nemusí nič znamenat,ale potom si tam šuškajú a nič mi nepovedia.už som tam bola tretí krát a stále namerali 190 aj ked ležím na boku.aké je riziko pre dieta a nemôže sa pôrod ukončit cisárskym rezom?môže byt dieta porodené aj prirodzenou cestou?dakujem

    Dobrý deň,
    ak máte takúto dlhodobú tachykardiu - najčastejšie sa o nič nejedná iba o nezrelosť prevodového systému srdca plodu a po porode sa to upraví. Na druhej strane može ísť o arytmiu - ktorá sa vyrieši po porode, po vyšetrení pediatrom.
    Sposob vedenia porodu závisí na celkovom tvare CTG krviky.