• bolesť pri pohlavnom styku a kojenie

    Dobrý deň pán doktor, mám takýto problém: som tri mesiace po plánovanom cisárskom reze (bábätko bolo otočené koncom panvovým), bábätko kojím. Pri pohlavnom styku s manželom cítim bolesť pri vchádzaní do pošvy,akoby som mala stiahnutý sval resp.vchod do pošvy, pred otehotnením či počas tehotenstva som takýto problém nikdy nemala. A po pohl.styku ma pošva resp. jej začiatok ešte chvíľu bolí a objaví sa aj slabučké svetlé krvácanie, potom to prejde. Mohli by ste mi poradiť čím to môže byť spôsobené? Mohlo by to súvisieť nejako aj skojením? Po šiestich týždňoch od pôrodu som bola u svojho gynekológa na kontrole povedal, že je všetko v poriadku ( i keď už v tedy som pocítila bolesť pri vyšetrení, myslela som si že je to tým že som dlhší čas nemala pohlavný styk, nerodila prirodzene a pošva je trochu stiahnutá). Vzal mi aj výter na rakovinu krčka maternice, nekontaktoval ma od vtedy, takže výsledok by mal byť v poriadku.
    Veľmi pekne ďakujem sa vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    je to sposobené kojením, pri kojení máte nízke hladiny pohlavných hormónov a pošva je suchá a stiahnutá.
    Vhodné je používať hojné množstvo lubrikačného gelu, po skončení kojenia sa stav upraví.