• Uzivanie HAK

    Zacala som uzivat kombinovanu antikoncepciu a docitala som sa ze v prvych 7 dnoch neucinkuje 100% ne.. to mi je jasné, že sa musim chránit aj inak... co sa deje v tele pocas tych prvych 7 dni ? Musi si na nu telo zvyknut ?

    Dobrý deň,
    hormonálna kombinovaná antikoncepcia účinkuje tak, že v tele vyvoláva hormonálny stav veľmi podobný tehotnosti. Počas tehotnosti v tele nedochádza k ovulácii, rovnako ako pri braní antikoncepcie.
    Ak by na 100% žena začala užívať antikoncepciu počas 1. dňa menštruačného cyklu, tak by bola už od prvého dňa plne chránená. Ale existuje teoretická možnosť, že užijete antikoncepciu inak (žena si spletie menštruáciu s ovulačným alebo iným krvácaním) a ovulácia už je naštartovaná, a antikoncepcia ju nepotlačí, preto sa doporučuje prvých 7 dní sa chrániť aj inak.