• Problem so srdcom

    Dobry den, zacala som uzivat HAK Yasminelle, po prvom tyzdni uzivania sa mi vecer vyskytli problemy so srdcom, silne mi busilo, mala som zavrate, pocity beznadeje. Odmerala som si aj tlak , mala som vysoky - 140 na 87... Takyto stav mi trval asi 5 hodin, potom mi to preslo..aj tlak sa upravil na normalny. O dva dni na to, ked som rano vypila kavu a zapalila cigaretu mi srdce zacalo busit opat, ale po polhodine mi to preslo, cely den som uz radsej nefajcila. Druhy den mi zas bolo fajn, tak som tomu nepripisovala vahu, aj moj gynekolog mi povedal aby som tabletky vysadila, ze je to pravdepodobne z toho. Tabletky som prestala uzivat us od prveho momentu ako sa mi to prvykrat stalo, ale problemy so srdcom nepresli.. Uz je tyzden tomu ako som ich vysadila, tak sa chcem spytat, ci je mozne ze tie hormony na mna posobia este cely tyzden, resp. ako dlho mozem mat este nejake vedlajsie ucinky? Stale mavam zvlastne zmeny nalad, niekedy az panicky strach. Je mozne ze sa mi to stalo, lebo som fajciarka? V priemere vyfajcim 10-13 cigariet, niekedy aj menej. Alebo mam ist nutne za kardiologom?

    Dobrý deň,
    je to zrejme psychosomatický problém, ale takto sa to nedá určiť, fajčenie a káva žiadnemu srdcu neprospieva, ak máte problémy, určite prestaňte fajčiť a navštívte praktického lekára, ktorý Vás prípadne odošle ku kardiologovi.