• Zlynda - pokračovať?

    , Autor: Žanetka86

    Dobrý deň pán doktor,
    chcela by som sa opýtať, doužívala som 5 mesiac antikoncepcie Zlynda. Pani doktorka ma upozornila na možné špinenie, ale špinenie vôbec neprechádza, dá sa povedať že každý deň v podvečerných hodinách mám pomerne silné kŕče v podbrušku ako pri menzese a každý deň príde aj "večerný" niekedy slabší niekedy silnejší menzes. Je to v poriadku? Dá sa povedať, že si neviem predstaviť sa za tejto situácie s partnerom intímne spojiť.
    Menzes, ktorý mám potom riadne v termíne je veľmi silný.
    Na toto moje sťažovanie pani doktorka povedala, že budeme antikoncepciu meniť keď doberiem blister, avšak sa mi s ňou nepodarilo spojiť, blister zajtra doberiem a neviem či pokračovať alebo zostať bez antikoncepcie. Či sa mu úplne nerozhádže organizmus keď potom niečo nasadíme. Ďakujem pekne za radu

    Dobrý deň,
    Zlynda je špeicifický druh antikoncepcie, ktorý je vyhradený pre ženy, ktoré nesmú užívať estrogény. Obsahuje iba jeden druh hormónu, a preto môže jej užívanie sprevádzať horšia kontrola menštruačného cyklu.
    Ak Vám to takto nevyhovuje, bude potrebné zvážiť inú formu antikoncepcie.