Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,946 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Posun vnutrom. telieska

  , Autor: b

  Dobry den, pan doktor,
  chcem sa opytat ci profesionalna 10 minutova drenazna masaz brucha (aj casti od pupku az po pub.ochlpenie) moze posunut vnutromat. teliesko? Som po zavedeni Kyleena 2 tyzdne, a nebola som na toto upozornena. Od masaze mam akoby mierne menstruacne bolesti (ibuprofen netreba), a stale spinenie tmavohnedej farby a prstami si dokazem nahmatat vlakna.
  Citala som, ze pri vnutr. teliesku je riziko ciastocnej perforacie do endometria alebo aj steny maternice. Mohla by to masaz sposobit a ak ano, da sa to vidiet na sone? Moze to byt asymptomaticke? Moze byt teliesko posunute, hoci si stale dokazem nahmatat vlakna (a jeho plastovu cast necitim)?
  Vopred dakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  neviem si predstaviť, akým spôsobom by masáž brucha mohla spôsobiť posun telieska. Teoreticky ak by masáž vyvolala sťahy maternice, ale to je tiež veľmi divoká teória.
  Ak máte pocit zmeny zdravotného stavu, navštívte gynekologa, ktorý ultrazvukom overí pozíciu telieska.