Diskusie

Vytvoriť diskusiu

8 rocne gymnazium, ano ci nie?

Ahojte, rada by som sa opýtala tých mám, ktoré majú deti na 8 roč. gymnáziách, ste s týmto rozhodnutím spokojné? Je to iné ako na ZŠ , je to oveľa náročnejšie. Naozaj sa tam hodia iba deti múdrejšie, šikovnejšie alebo nadané?Totiž, dcéra si zmyslela, že tam chce chodit a donútila ma poslať na dve prihlášku. A ja s tým nie som príliš stotožnená, nie žeby sa učila zle, ale zas nie je ani malý génius, skor taký priemer. Tak uvažujem, že ak by sa náhodou dostala, ci by sme to neľutovali, či by to zvládala a nemala z toho zbytočný stres?Ďakujem za každý postreh.

 • clodika22
  24.03.2017, 11:15

  zalezi aka je to skola...su deti ktore idu na osemrocne a pritom vobec nevynikaju v nicom...nerobila by som si z toho tazku hlavu..ked chce nech do toho ide..podpor ju

 • Zuzik
  24.03.2017, 14:04

  Ahoj, moj syn chodi do sekundy. Ja som velmi spokojna. Ale on je velmi studijny typ a odjakziva mu to velmi palilo . Napriek tomu to bola sokova terapia po zakladke, ten prechod bol narocny, poziadavky ovela vyssie na vsetko. Aj on si musel zvyknut :) A to na zakladke sa nudil, lebo vsetko vedel..mal oblubu aj ucitelov opravovat :-) A to nie vsetci zniesli a tak mal paradoxne ptoom problemy so spravanim a s ucitelmi, preto sme ho dali na 8rocne.

 • zunaja
  27.03.2017, 21:19

  Prečo by mali vynikať? To nie je nejak špeciálna škola, či sa mýlim? Podľa mňa sa z toho robí len veľká bublina a aj tú roznášajú rodičia detí, ktoré takéto gymnázium navštevujú.

 • Zuzik
  02.04.2017, 23:00

  Bublina ? Nechapem, nepotrebujem roznasat bubliny laugh . Nie je to specialna skola, ale je urcite narocnejsia ako bezna zakladka, tj slabsi ziak by to nezvladol, to je moj nazor .

 • gabona1
  03.04.2017, 16:33

  Môj syn chodí do prvej triedy na osemročnom gymnáziu, je tam veľmi spokojný a má aj kamarátov čo má v starších ročníkoch, tí sú tiež spokojní. Sú aj veľmi dobrý kolektív, lepší ako na základke. Je to ale výber lepších žiakov, slabší žiak by mohol mať problém. Tie deti sa tam pretekajú, kto vie viacej...

 • fabianocka
  28.04.2017, 13:32

  moja neterka je na gymnáziu a jej sa tam páči, ono je pravda že tie školy sú trošku náročnejšie ako normálna základka ale ide tam viac-menej iba o to že tam majú širší záber na učivo 

 • Michaela
  04.05.2018, 16:35

  Ja by som tiež dala svoje deti na gymnázium. Uvidíme musia to aj ony chcieť ale budem ich v tom určite podporovať. Ja som chodila na základnú a iné deti čo mali gymnázium mávali aj lepší kolektív.

+ -
Príspevkov: 7