Príďte prispieť na dobrú vec

Redakcia | 21. Nov 2008

Kúpou pomocných rúk a hranoliek pomôžete deťom hospitalizovaným v nemocniciach.

Spoločnosť McDonald’s opäť organizuje celosvetovú charitatívnu akciu World Children’s Day, ktorá je dnes 21. novembra 2008.

Ak si dnes kúpite v McDonald´s porciu hranoliek a samolepky „Pomocná ruka“, prispejete na konto Ronald McDonald House Charities (RMHC). Táto nezisková organizácia podporuje projekty, ktorých úlohou je pomáhať deťom hospitalizovaným v slovenských nemocniciach.

Akcia začína vo všetkých reštauráciách McDonald’s o 10.00 a končí o 14.00 hodine. Vo svete je akcia spojená so Svetovým dňom detí.

Dnes môžete za obslužným pultom reštaurácií McDonald´s stretnúť viaceré osobnosti spoločenského a kultúrneho života. Svoju účasť prisľúbili poslankyňa NRSR Iveta Radičová, manželia Monika Beňová, poslankyňa Európskeho parlamentu, a Fedor Flašík, herečky Zuzana Tlučková, Marta Sladečková, Bibiana Ondrejková, Andrea Karnasová a Katarína Brychtová. Zabávači Štefan Skrúcaný a Rasťo Piško. Známi moderátori Martin Nikodým, Justín Topoľský a Ján Gordulič. Taktiež televízni redaktori Patrik Herman a Andrea Paulíniová. Všetci tak robia bez nároku na odmenu.

Vďaka tejto akcii minulý rok pribudlo na konto neziskovej organizácie RMHC Slovensko celkovo 662 032 korún. Z prostriedkov Ronald McDonald House Charities  bolo doteraz na Slovensku zriadených 9 nadštandardných izieb, z toho šesť vzniklo v spolupráci s Ligou proti rakovine na Onkologickom oddelení v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici a ďalšie tri izby sú v DFNsP na Kramároch. Doteraz v nich bolo hospitalizovaných celkovo 317 malých pacientov a ich rodičov. 

Okrem spomínaných nadštandardných izieb bol z prostriedkov Ronald McDonald House Charities na Slovensku postavený aj „Dom, v ktorom nám je dobre I.“ pre deti z Domova sociálnych služieb na Mokrohájskej ulici v Bratislave a „Dom, v ktorom nám je dobre II.“ pre náhradnú rodinu, ktorá sa stará o jedno vlastné a sedem nevlastných detí z detských domovov. Nadácia financovala aj nákup infúznej pumpy pre potreby DFNsP Kramáre v Bratislave ako aj kúpu bezkáblovej oscilačnej píly Oddeleniu pediatrickej ortopédie v Žiline. RMHC bude financovať aj zariadenie interiéru 2 nadštandardných izieb na Detskej klinike Fakultnej nemocnice v Nitre.

Aj vy môžete pomôcť
Ak aj vám leží na srdci osud ťažko chorých detí, uľahčite im aspoň trochu ich situáciu. Dnes v reštauráciách McDonald's kúpou  porcií hranoliek, či samolepky  „Pomocná ruka“ prispejete na účet Ronald McDonald House Charities. Aj vďaka týmto prostriedkom budú založené ďalšie Family rooms v slovenských nemocniciach. Polovica tržieb z dnešného dňa zo všetkých porcií hranoliek a 100% z predaja samolepky „Pomocná ruka“ putuje práve na tieto účely.

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities, n. o., bola založená spoločnosťou McDonald´s Slovakia, spol. s r. o., za účelom podpory verejnoprospešných projektov určených najmä na pomoc deťom. Na Slovensku existuje Ronald McDonald House Charities od novembra 2003. Vo svete funguje viac ako 180 takých organizácií, ktoré sa snažia zmierniť ťažkú situáciu v rodinách malých pacientov.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: