Netabuizujme ženké telo: Takto vyzerá bruško po pôrode trojičiek

Marika Koscelníková | 23. Oct 2018
Netabuizujme ženké telo: Takto vyzerá bruško po pôrode trojičiek
foto: Instagram@Triplets of Copenhagen

Maria Jorstad z Kodane sa stala známou vďaka tomu, že dokumentovala svoje tehotenstvo s trojičkami na Instagrame. Jej neuveriteľne rastúce bruško sledovali tisícky ľudí po celom svete. Mesiac po pôrode, Mária otvára ďalšiu tabuizovanú tému.

Trojičky sú už na svete a Mária je šťastnou mamičkou dvoch dievčat a jedného chlapca: Iben, Agnes a Filip jej robia radosť. Jej telo sa pomaly dostáva do pôvodného stavu, ale Mária rieši to, čo ostatné mamy nielen vicerčiat. 

"Stále mám naozaj zvláštne vyzerajúce visiace brucho, ktoré je stále pomerne ťažké," píša Mária na svojom Instagrame. "Moja maternica sa ešte nezmenila. Pretože moje brucho bolo tak natiahnuté, vraveli mi, že to bude trvať dlhšie, ako zvyčajne. Nie je to len estetický problém, koža mi ťahá jazvu po cisárskom reze. Čakám sa špeciálnu brušnú sťahovačku a dúfam, že pomaly sa tohto neforemného bruška zbavím! "

Mama ukázala bruško po pôrode trojičiek

Mnohí ľudia, ktorí príbeh mamičky z Kodane sledovali od začiatku jej tehotenstva s trojičkami je vyjadrujú veľkú podporu. Mária je za ňu veľmi vďačná. 

Trojičky sú už na svete!
Prečítajte si tiež:

Trojičky sú už na svete!

"Za svoje bruško a telo po pôrode sa hanbí mnoho mamičiek. Píšu mi o tom a obdivujú, že sa ja nehanbím. Hanbím, ale myslím si, že by sa o tom malo hovoriť. Ženské telo je úžasné, koľko toho dokáže. Ale každé tehotenstvo, najmä vicerčiat, na ňom zanechá stopy. Prečo by to malo byť tabu? Tak ako, som ľuďom ukázala, ako moje bruško úžasne rastie, tak sa s nimi chcem podeliť aj o môj boj po pôrode. Viem, že v tom nie som sama!", hovorí Mária. 

Pozrite si jej fotografie s komentárom v našej galérii. Možno ste prechádzali, či prechádzate niečim podobným. 

Zdroj: thestir.cafemom.com

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: