Míľa pre mamu na 38 miestach po celom Slovensku

Redakcia | 17. Mar 2011

Únia materských centier zverejnila zoznam miest a obcí kde sa v sobotu, 7.mája 2011 uskutoční najväčšia oslava Dňa matiek. Z celkového počtu 138 miest a 2883 obcí na Slovensku sa tohtoročné podujatie Míľa pre mamu uskutoční na 38 miestach.

Únia materských centier zverejnila zoznam miest a obcí kde sa v sobotu, 7.mája 2011 uskutoční najväčšia oslava Dňa matiek. Z celkového počtu 138 miest a  2883 obcí na Slovensku sa tohtoročné podujatie Míľa pre mamu uskutoční na 38 miestach. 

V Košickom kraji bude podujatie ku Dňu matiek len v krajskom meste. Trnavský kraj ponúka tri mestá.  V Prešovskom kraji bude oslava materstva na štyroch a Nitrianskom kraji na piatich miestach. V Žilinskom, v Banskobystrickom a Bratislavskom kraji bude akcia dokonca na šiestich miestach. V Trenčianskom kraji je najviac – až sedem - miest a obcí, kde sa v sobotu, 7. mája 2011 uskutoční podujatie Míľa pre mamu.

Zoznam miest a obcí na Slovensku:
 
Bánovce nad Bebravou
Banská Bystrica
Bratislava
Brezno
Dolné Vestenice
Dolný Kubín
Galanta
Hriňová
Košice
Levice
Lozorno
Malacky
Martin
Námestovo
Nitra
Nižná na Orave
Nová Baňa
Nováky
Opatovská Nová Ves
Poprad
Považská Bystrica
Prešov
Prievidza
Rohožník
Rusovce
Ružomberok
Senec
Senica
Sereď
Snina
Šaľa
Trenčianske Teplice
Trenčín
Vráble
Vranov n/T
Zlaté Moravce
Žarnovica
Žilina
 

Formou dobrovoľníckej práce už niekoľko mesiacov pripravujú toto podujatie ku Dňu matiek mamy z materských a rodinných centier. Cieľom podujatia je vzdať úctu mamám a prejsť symbolickú míľovú prechádzku. Všetci účastníci zároveň strávia príjemné popoludnie na zábavnom programe.

Po vzore slovenskej Únie materských centier sa k oslavám Dňa matiek formou podujatia Míľa pre mamu pripájajú zatiaľ aj tieto krajiny ako Česká republika, Maďarsko, Srbsko, USA a Jamajka.

Kontakt:
Mgr. Michaela Fedorová, PR manažérka Únie materských centier tel. 0915 930 836, mail:  michaela.fedorova@materskecentra.sk
Katarína Králiková, koordinátorka projektu „Míľa pre mamu“ tel. 0915 930 832, mail:  katarina.kralikova@materskecentra.sk

Únia materských centier (ÚMC) je neziskové občianske združenie, ktorého poslaním je dosiahnuť úctu a uznanie materstva v spoločnosti a spoluvytvárať podporujúce podmienky pre materstvo v najvyššom záujme dieťaťa, matky a rodiny. ÚMC je jedinou  sieťovou organizáciou pre 74 materských a rodinných centier na Slovensku.

Projekty ÚMC: Láskavo do života (tehotenstvo, pôrod, dojčenie), Vstúpte s dieťaťom (monitoring, motivácia a oceňovanie zariadení priateľských k deťom a rodinám), Akadémie praktického rodičovstva (neformálne rodičovské vzdelávanie) a Míľa pre mamu (podujatie ku Dňu matiek). 
www.materskecentra.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: