JEDEN RECEPT − štyri chutné dezerty

Barbora Nevřelová | 2. august 2021
Hrnčekové recepty

Kuchárske umenie v ľahkom hrnčekovom recepte na štyri spôsoby.

Ovocný koláč s posýpkou

(pre 4 osoby)

Suroviny: 2 hrnčeky polohrubej múky, 125 g masla, 1 hrnček kryštálového cukru, 1 prášok do pečiva, 1 vajce, 1 hrnček mlieka, kôra z jedného citróna, štipka soli, ovocie (slivky, čerešne, broskyne)

Postup: Jeden hrnček múky, cukor a maslo zmiešame v miske a 1/3 odložíme na posýpku. Do zvyšných 2/3 pridáme prášok do pečiva, vajce, mlieko, jeden hrnček múky, nastrúhanú citrónovú kôru a štipku soli. Vymiešame, vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech.

Na vrch poukladáme ovocie podľa chuti a posypeme posýpkou, ktorú sme si odložili. Pečieme vo vyhriatej rúre asi 40 minút pri 180 °C.

slivkový hrnčekový koláč

Hrnčekové muffiny

(pre 4 až 6 osôb)

Suroviny: ako pri predchádzajúcom recepte, okrem toho oriešky, kúsky čokolády, hrozienka alebo čerstvé ovocie

Postup: Pripravíme si dve misky. V jednej zmiešame suché ingrediencie: dva hrnčeky múky, jeden hrnček kryštálového cukru, prášok do pečiva, štipku soli a citrónovú kôru.

V druhej miske vyšľaháme vajce s maslom a pridáme jeden hrnček mlieka. Tekutú hmotu pridáme k suchej hmote a premiešame vareškou, už nešľaháme. Primiešame oriešky a čokoládu a plníme do papierových košíčkov, maximálne do dvoch tretín košíčka. Pečieme pri 180 °C  25 až 30 minút. 

hrnčekové muffiny

Hrnčeková Bábovka

(pre 4 až 6 osôb)

Suroviny: rovnaké ako pri predchádzajúcom recepte, okrem toho 2 PL džemu, sušené ovocie podľa chuti

Postup: V miske vyšľaháme vajce s hrnčekom cukru a maslom. Pridáme nastrúhanú citrónovú kôru, hrnček mlieka, dva hrnčeky múky s práškom do pečiva. Všetko spolu vyšľaháme na kompaktnú hmotu, do ktorej vmiešame sušené ovocie a vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy. Nakoniec malou lyžičkou naložíme malé kôpky džemu na cesto vo forme. Pečieme 50 minút vo vyhriatej rúre pri 190 °C. 

Hrnčeková bábovka

Hrnčeková Jablková torta

(pre 4 osoby)

Suroviny: suroviny podľa prvého receptu, okrem toho 2 jablká, 2 škoricové cukry, 2 PL džemu, 200 ml šľahačky

Postup: V miske ručným šľahačom zmiešame všetky suroviny. Cesto vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy. Dáme piecť do vyhriatej rúry na 20 až 25 minút pri 170 °C. Potom tortu vyberieme, potrieme džemom a poukladáme navrch jablká nakrájané na hrubšie plátky. Posypeme škoricovým cukrom a dáme zapiecť asi na 10 až 15 minút. Necháme vychladnúť a podávame s vyšľahanou šľahačkou.

hrnčeková jablková torta

 

Čo na sobotu? SLANÉ KOLÁČE
Prečítajte si tiež:

Čo na sobotu? SLANÉ KOLÁČE

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: