ALLIANZ – Slovenská poisťovňa ceny PZP nezvyšuje

Redakcia | 1. november 2008

Klienti Allianz - Slovenskej poisťovne sa nemusia obávať navýšenia poistného v súvislosti so zvýšením limitov.

Allianz – Slovenská poisťovňa, ktorej dôveruje takmer trištvrte milióna motoristov, ceny povinného zmluvného poistenia motorových vozidiel nezvyšuje. Individuálny výpočet ceny zohľadňuje parametre každého motorového vozidla i vodiča.

Zásadnou zmenou v budúcom roku bude zmena limitov poistného plnenia. Táto zmena vyplýva zo zákona, týka sa všetkých poisťovní a jej účelom je väčšia ochrana klientov ako i poškodených. Ako povedal člen predstavenstva Allianz – SP Miroslav Kočan: „Allianz – Slovenská poisťovňa ani tento rok ceny nezvyšuje. To je hlavný odkaz, ktorý máme pre súčasných, ale aj nových klientov. Zmena limitov nezadáva žiaden dôvod na zmenu poistného. Klienti Allianz - Slovenskej poisťovne sa preto nemusia obávať navýšenia poistného  v súvislosti so zvýšením limitov.“

Od októbra 2008 ponúka Allianz – Slovenská poisťovňa  k povinnému zmluvnému poisteniu novinku – Rodinný autobalík. V rámci neho klient získava 50-percentnú rodinnú zľavu na druhé a ďalšie vozidlá v domácnosti. Balík je určený pre lojálnych i nových klientov a ich rodinných príslušníkov, ktorí majú v domácnosti dve a viac motorových vozidiel. Klientom ho poisťovňa ponúka ako novú, dodatočnú formu vernostnej zľavy priznávanej k zmluvám povinného zmluvného poistenia, pričom si klienti zároveň môžu uplatniť aj bežné zľavy.

Len v Allianz – SP si klient môže vybrať produkt PZP so spoluúčasťou, a tým si ďalej znížiť poistné až o 15 percent.
Ani v budúcom roku Allianz – Slovenská poisťovňa nebude uplatňovať malus. Okrem toho ponúka motoristom asistenčné služby k vybraným produktom zadarmo, a to nielen pri nehode, ale aj pri poruche vozidla.

Allianz – Slovenská poisťovňa sa ako člen Slovenskej asociácie poisťovateľov prihlásila k Etickému kódexu pre zavedenie eura. Aj pri najrozšírenejšom produkte pre motoristov – povinnom zmluvnom poistení – deklaruje meniť menu, nie cenu.

Ceny PZP v Allianz – SP:

VozidloPoistné v Allianz – SP*
Škoda Fabia 1,2, 40 kWod 2.046 Sk
Škoda Octavia 1,6, 75 kWod 2.905 Sk
BMW 2,9, 190 kWod 5.067 Sk

Poistné je možné ďalej znížiť uplatnením zľavy „rodinný autobalík“. Zahrnuté sú aj asistenčné služby.

Najväčšia poisťovňa na trhu, jednotka aj v povinnom zmluvnom poistení, zverejňuje ceny povinného zmluvného poistenia aj v regionálnych organizačných jednotkách a na stránke www.allianzsp.sk, kde je prístupná tzv. „modrá kalkulačka“. Svojich súčasných klientov bude informovať prostredníctvom tradične zasielaných listov s poukážkami. Ďalšie informácie je možné získať aj na bezplatnej infolinke 0800 122 222.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: