MAMA ROKA 2022: Večer plný emócií

Redakcia | 11. november 2022
Mama roka 2022
foto: redakcia

Tento rok nám priniesol opäť krásnych ľudí, ktorých sme mohli spoznať, podať im ruku a zažiť ich ľudskosť. Galavečer so slávnostným vyhlásením víťaziek jednotlivých kategórií nás len utvrdil v tom, že kde je dobrý úmysel, tam je skvelá atmosféra!

10.11. 2022 sa v Raji Zdravia stretli nielen finalisti ale aj porotcovia, ambasádori, partneri projektu a ľudia z vydavateľstva ORBIS IN, ktorí túto krásnu anketu pripravujú. Boli aj slzy aj úsmevy, príjemné prekvapenia i neočakávané stretnutia. Kto napokon v ankete MAMA ROKA 2022 zvíťazil?

MAMA PODNIKATEĽKA - Zuzana Guzmická 

Zuzana je slovenská spánková guru a jej rady už pomohli stovkám či tisícom detí a ich mamám. Venuje sa nielen spánkovým témam, ale aj odplienkovávaniu, či dojčeniu. Svoje aktivity rozšírila aj na prednášky a produkty. Je to jednoducho podnikavá dáma, spojila užitočné s príjemným a tým svoju misiu – lepší spánok bábätiek, môže rozvíjať k spokojnosti rodičov aj do budúcna. 

Zuzana Guzmická Mama roka 2022 

MAMA INFLUENCERKA - Lucia Ďurčeková 

Lucia je mama Tobiasa a Šimona, gynekologička a influencerka. Je preto jasné, že jej aktivity v online svete súvisia s bábätkami, gynekológiou, tehotenstvom, ale aj bežným životom jednej mamy. Nemá rada nátlak, je vtipná, ľudská ako o nej napísala kamarátka „s vrtuľou v zadku“. Kombinácia s jej odbornými radami z nej urobila mamu influencerku roka. Jej profil môžete sledovať TU.

Lucia Ďurčeková Mama roka 2022

OCKO ROKA - Marián Krajčír 

Marián je 35 ročný muž zo Senice, ktorý sa obetavo stará o 3 deti jeho životnej lásky Stanky. Stanka najskôr vyhrala svoj boj o deti, dedičná choroba ju však pripravila o obe nohy a žiaľ, po zdravotnom incidente sa od minulého roka díva na svojich milovaných z neba. Deťom hrozil návrat do domova, o siroty  Aničku, Slávka a Miška Marián zabojoval znova a osvojil si ich napriek tomu, že nie sú pokrvne zviazaní. Vo veľmi skromných podmienkach je v tejto rodine cítiť lásku, ktorú im nikto nevezme.

Ocko roka 2022

MAMA BOJOVNÍČKA - Miroslava Janitorová

Mirka je mama dvoch detí, 8-ročnej Abigail a 5-ročného Sebiho. Po narodení Abigail a všetkých strastiach spojených s jej predčasným narodením, ktoré nakoniec spolu zvládli, prišiel na svet syn Sebastián. Malý Sebi má viacero diagnóz, niektoré celosvetovo vzácne. Mirke sa podarilo vďaka zbierke vyskúšať liečbu v Bostone a stále sa nevzdáva. Zástavy dýchania, epileptické záchvaty, problémy so srdiečkom, s tráviacim traktom, to všetko musí malý hrdina zvládnuť so svojim strážnym anjelom – mamou s veľkým srdcom plným lásky. Aj Sebastián aj Mirka sú veľkí bojovníci.    

Miroslava sa stala na základe rozhodnutia poroty a ambasádorov aj ABSOLÚTNOU MAMOU ROKA 2022.  

Miroslava Janitorová Mama roka 2022

Ďakujeme za tento ročník. Ďakujeme za všetky hlasy, ktoré ste posielali svojim favoritom, ďakujeme za to, že sme vďaka vašim nomináciám mohli spoznať týchto krásnych ľudí. Sú medzi nami. Bojujú, ľúbia, učia nás a robia svet o kúsok krajším. 

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník MAMA ROKA 2023, ktorý vyskladáme spolu s vami a vytvoríme silnú mozaiku príbehov, ktoré si zaslúžia našu pozornosť. ĎAKUJEME!